Tabula trafosokkel 600A
Tabula trafosokkel 600A
Tabula trafosokkel 600A 220E1000 fra EATON ELECTRIC ApS
0 stk på lager
124 stk på fjernlager - Forventet levering om ca. 1-3 hverdage
Produktbeskrivelse
Produktbeskrivelse
Ofte stillede spørgsmål om Tabula trafosokkel 600A
Hvad er en Tabula trafosokkel 600A, og hvad bruges den til?
Tabula trafosokkel 600A er en specialiseret sokkel designet til at sikre en stabil og sikker montering af transformere med en strømkapacitet på op til 600 ampere. Den fungerer som en robust base, der understøtter transformeren mekanisk og elektrisk, hvilket sikrer korrekt tilslutning og drift i elektriske installationer. Produktet er velegnet til brug i professionelle el-installationer, hvor der kræves en pålidelig og holdbar løsning til transformere med høj strømstyrke.
Hvordan sikrer Tabula trafosokkel 600A en sikker installation?
Tabula trafosokkel 600A er konstrueret med fokus på stabilitet og holdbarhed, hvilket betyder, at den holder transformeren sikkert på plads og mindsker risikoen for bevægelse eller fejltilslutning. Den er fremstillet med materialer og design, der modstår belastninger ved høje strømstyrker op til 600A. Det giver tryghed for, at installationen lever op til gældende standarder og sikrer langvarig drift uden risiko for elektriske fejl eller mekaniske svigt.
Hvilke fordele får jeg ved at vælge Tabula trafosokkel 600A til min transformator?
Ved at anvende Tabula trafosokkel 600A får du en løsning, der understøtter transformerens vægt og elektriske krav optimalt. Det betyder, at du opnår en mere robust installation, der mindsker behovet for vedligeholdelse og udskiftning. Soklen sikrer også korrekt positionering af transformeren, hvilket fremmer effektiv strømfordeling og minimerer risikoen for fejl. Den er derfor en værdifuld komponent, der bidrager til en stabil og sikker el-installation.
Er Tabula trafosokkel 600A egnet til både professionelle og gør-det-selv-installationer?
Tabula trafosokkel 600A er primært udviklet til professionelle el-installatører og tekniske brugere, der arbejder med større elektriske installationer og transformere med høj strømstyrke. Soklen kræver korrekt håndtering og forståelse for elektriske standarder og sikkerhedsforanstaltninger. Derfor anbefales det, at installationen udføres af fagfolk med erfaring inden for området for at sikre korrekt montering og drift.
Hvordan sikrer jeg korrekt vedligeholdelse af Tabula trafosokkel 600A?
For at sikre lang levetid og optimal funktion af Tabula trafosokkel 600A anbefales det regelmæssigt at kontrollere soklens fastgørelser og tilslutninger for eventuel slitage eller korrosion. Ved behov bør soklen rengøres for støv og snavs for at opretholde god elektrisk kontakt. Da soklen er en mekanisk og elektrisk understøttelse, er det vigtigt, at alle komponenter holdes intakte og sikre for at undgå driftsforstyrrelser eller sikkerhedsrisici.
Specifikationer
Specifikationer
Vi har i øjeblikket ingen tekniske specifikationer registreret på denne vare.
Er du i tvivl om den passer til dit behov?
Ring på 88 33 03 01 eller
send os en besked – vi står klar til at hjælpe.
Dokumenter (Monteringsvejledning, datablad mv.)
Dokumenter (Monteringsvejledning, datablad mv.)
Vi har ingen bilag registreret på denne vare. Kontakt os for at høre om vi har bilag.
Kundeanmeldelser
Se hvad vores kunder siger om os
Indlæser anmeldelser...

